Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi Kamer Öncel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Mustafa Öncel İlkokulu

Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında İstanbul Sancaktepe’de yapımı gerçekleştirilen ‘Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi’ işlevsel olarak farklı alanlardaki gereksinimlere cevap verecek biçimde tasarlandı.

Selçuklu Holding kurucusu merhum Mustafa Öncel'in anısını yaşatmak üzere hayata geçirilen ve 13.000 m2 kapalı alana sahip kompleks, yedi ana bölümden oluşmaktadır. Eğitim alanı olarak ayrılan bölümde 7 derslik, bilgisayar odası ve kreş ile bunlara ait idari, sosyal ve hizmet mekânları bulunmaktadır.

Tesis içerisinde ayrıca 400 seyirci kapasiteli konferans salonu, 200 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu, 800 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonu, toplamda 400 m2’lik alana sahip iki adet fitness Salonu, 1600 m2’lik alana sahip 60 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra 1800 m2 kapalı depo alanı ile 320 m2’lik sığınak ve teknik alanlar mevcuttur.

Kamer Öncel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

Kocaeli Kartepe’de yaptırılan ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Kamer Öncel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi; müfredata uygun olarak yapılan ilk proje olma özelliği taşımaktadır.

16 dersliğin bulunduğu okulda ayrıca, aralarında biyoloji ve fen laboratuvarlarının da bulunduğu 7 tane laboratuvar, hemşirelik teknik atölyesi, anestezi ve reanimasyon teknik atölyesi, anatomi atölyesi, beden eğitimi salonu, 2 adet revir, kütüphane, acil sağlık hizmetleri, acil tıp teknisyenliği olmak üzere 5 adet atölye yer almaktadır.

Mustafa Öncel İlkokulu

İstanbul Ataşehir’de yapımı tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan 58 derslikli Mustafa Öncel İlkokulu 2008-2009 döneminde eğitim-öğretime açılmıştır.

Okulda, Fen laboratuvarı, bilişim teknolojileri sınıfı, revir, veli görüşme odası, spor salonu, konferans salonu, bale odası, yemekhane, halk oyunları odası, iş teknik odası ve kütüphane bulunmaktadır.

EN